Produkte > CORNELL DUBILIER > 225P47494YD3
225P47494YD3
225P47494YD3 Cornell Dubilier
22225p.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier
Cap Film 0.47uF 400V PET 10% (31.8 X 21.3 X 29mm) Radial Wound 18.3mm 85°C
auf Bestellung 152 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 11
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 225P47494YD3 Cornell Dubilier
Description: CAP FILM 0.47UF 10% 400VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: Audio; DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 0.720" (18.30mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polyester, Voltage Rating - AC: 200V, Voltage Rating - DC: 400V, Height - Seated (Max): 1.142" (29.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.47 µF, Size / Dimension: 1.252" L x 0.839" W (31.80mm x 21.30mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
225P47494YD3 225P47494YD3 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 225p.pdf Film Capacitors 400V 470nF ORANGE DROP
auf Bestellung 748 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
225P47494YD3 225P47494YD3 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 225p.pdf Film Capacitors 400V 470nF ORANGE DROP
auf Bestellung 748 Stücke:
225P47494YD3 225P47494YD3 Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) 225p.pdf Film Capacitors 400V 470nF ORANGE DROP
225P47494YD3 225P47494YD3 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 225p.pdf Description: CAP FILM 0.47UF 10% 400VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: Audio; DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 0.720" (18.30mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polyester
Voltage Rating - AC: 200V
Voltage Rating - DC: 400V
Height - Seated (Max): 1.142" (29.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.47 µF
Size / Dimension: 1.252" L x 0.839" W (31.80mm x 21.30mm)
auf Bestellung 930 Stücke:
225P47494YD3 Hersteller : Knowles Corporation 225p.pdf Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polyester; 0.47uF; 400VDC; 18.3mm; ±10%; 31.8x21.3mm
Mounting: THT
Manufacturer series: ORANGE
Type of capacitor: polyester
Operating temperature: -55...85°C
Capacitance: 0.47µF
Terminal pitch: 18.3mm
Body dimensions: 31.8x21.3mm
Tolerance: ±10%
Operating voltage: 400V DC