225PHB400K2H
225PHB400K2H Cornell Dubilier Knowles
PHB.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 2.2UF 10% 400VDC RADIAL
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Applications: High Frequency, Switching
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 275V
Voltage Rating - DC: 400V
Height - Seated (Max): 0.965" (24.50mm)
Capacitance: 2.2 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 4.4 mOhms
Size / Dimension: 1.260" L x 0.591" W (32.00mm x 15.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 225PHB400K2H Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 2.2UF 10% 400VDC RADIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Applications: High Frequency, Switching, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 275V, Voltage Rating - DC: 400V, Height - Seated (Max): 0.965" (24.50mm), Capacitance: 2.2 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 4.4 mOhms, Size / Dimension: 1.260" L x 0.591" W (32.00mm x 15.00mm).
Weitere Produktangebote 225PHB400K2H
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
225PHB400K2H 225PHB400K2H Hersteller : CDE / Illinois Capacitor PHB.pdf Film Capacitors 2.2uF 10% tol. FILM