225PHC850K
225PHC850K Cornell Dubilier Knowles
PHC.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 2.2UF 10% 850VDC AXIAL
Tolerance: ±10%
Features: Low ESR, Low ESL
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 500V
Voltage Rating - DC: 850V
Part Status: Active
Capacitance: 2.2 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 2.9 mOhms
Size / Dimension: 1.043" Dia x 2.165" L (26.50mm x 55.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 225PHC850K Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 2.2UF 10% 850VDC AXIAL, Tolerance: ±10%, Features: Low ESR, Low ESL, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 500V, Voltage Rating - DC: 850V, Part Status: Active, Capacitance: 2.2 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 2.9 mOhms, Size / Dimension: 1.043" Dia x 2.165" L (26.50mm x 55.00mm).
Weitere Produktangebote 225PHC850K
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
225PHC850K 225PHC850K Hersteller : CDE / Illinois Capacitor PHC.pdf Film Capacitors 2.2uF 850 Volts 10% FILM/IC