225PPA102KS
225PPA102KS Cornell Dubilier Knowles
PPA.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 2.2UF 10% 1KVDC AXIAL
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; Snubber
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 525V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Capacitance: 2.2 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 3 mOhms
Size / Dimension: 1.299" Dia x 2.323" L (33.00mm x 59.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 225PPA102KS Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 2.2UF 10% 1KVDC AXIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; Snubber, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 525V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Capacitance: 2.2 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 3 mOhms, Size / Dimension: 1.299" Dia x 2.323" L (33.00mm x 59.00mm).
Weitere Produktangebote 225PPA102KS
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
225PPA102KS 225PPA102KS Hersteller : CDE / Illinois Capacitor PPA.pdf Film Capacitors 2.2uF 10% tol. FILM