Produkte > CORNELL DUBILIER > 225PPB250K
225PPB250K
225PPB250K Cornell Dubilier
ppb.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier
Cap Film 2.2uF 250V PP 10%( 32 X 14 X 28mm) Radial 27.5mm 105°C Bulk
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 225PPB250K Cornell Dubilier
Description: CAP FILM 2.2UF 10% 250VDC RADIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Commutation; High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 160V, Voltage Rating - DC: 250V, Height - Seated (Max): 1.102" (28.00mm), Capacitance: 2.2 µF, Size / Dimension: 1.260" L x 0.551" W (32.00mm x 14.00mm).
Weitere Produktangebote 225PPB250K
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
225PPB250K 225PPB250K Hersteller : Cornell Dubilier Knowles PPB.pdf Description: CAP FILM 2.2UF 10% 250VDC RADIAL
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Commutation; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 160V
Voltage Rating - DC: 250V
Height - Seated (Max): 1.102" (28.00mm)
Capacitance: 2.2 µF
Size / Dimension: 1.260" L x 0.551" W (32.00mm x 14.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
225PPB250K 225PPB250K Hersteller : Cornell Dubilier - CDE PPB.pdf Film Capacitors 2.2uF 250V 10% FILM/IC