225TXK450MFH
225TXK450MFH Cornell Dubilier Knowles
TXK.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2.2UF 20% 450V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 150.715Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Capacitance: 2.2 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 45 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 101.25 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 225TXK450MFH Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2.2UF 20% 450V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 150.715Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Capacitance: 2.2 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 45 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 101.25 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote 225TXK450MFH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
225TXK450MFH 225TXK450MFH Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor TXK.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 2.2uF 450V 20% tol. ELECTROLYTIC