226AVG100MFBJ
226AVG100MFBJ Cornell Dubilier Knowles
AVG.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM POLY 22UF 20% 100V TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 40mOhm
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 0.532" (13.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 22 µF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 92.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.85 A @ 100 kHz
auf Bestellung 3327 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 226AVG100MFBJ Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM POLY 22UF 20% 100V TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 40mOhm, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 0.532" (13.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 22 µF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 92.5 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.85 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote 226AVG100MFBJ
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
226AVG100MFBJ Hersteller : Cornell Dubilier avgseries.pdf ALUMINUM POLYMER CAPACITORS
Produkt ist nicht verfügbar
226AVG100MFBJ 226AVG100MFBJ Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor AVG.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 22uF 100V 20% tol. POLYMER