226CKE160MLN
226CKE160MLN Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
CKH_CKE-2944644.pdf
Hersteller: Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 22uF 160V 20% LYTICS/IC
auf Bestellung 29624 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 226CKE160MLN Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Description: CAP ALUM 22UF 20% 160V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: Bypass, Decoupling, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 11.304Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 22 µF, Voltage - Rated: 160 V, Ripple Current @ Low Frequency: 150 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 270 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
226CKE160MLN 226CKE160MLN Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor CKH_CKE.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 22uF 160V 20% LYTICS/IC
auf Bestellung 29071 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
226CKE160MLN 226CKE160MLN Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CKH_CKE.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 22uF 160V 20% LYTICS/IC
226CKE160MLN 226CKE160MLN Hersteller : Cornell Dubilier Knowles CKH_CKE.pdf Description: CAP ALUM 22UF 20% 160V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: Bypass, Decoupling
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 11.304Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 22 µF
Voltage - Rated: 160 V
Ripple Current @ Low Frequency: 150 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 270 mA @ 100 kHz