226PHC250KN
226PHC250KN Cornell Dubilier Knowles
PHC.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 22UF 10% 250VDC AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: Low ESR, Low ESL
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 160V
Voltage Rating - DC: 250V
Capacitance: 22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 4.7 MOhms
Size / Dimension: 1.201" Dia x 1.811" L (30.50mm x 46.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 226PHC250KN Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 22UF 10% 250VDC AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: Low ESR, Low ESL, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 160V, Voltage Rating - DC: 250V, Capacitance: 22 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 4.7 MOhms, Size / Dimension: 1.201" Dia x 1.811" L (30.50mm x 46.00mm).
Weitere Produktangebote 226PHC250KN
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
226PHC250KN 226PHC250KN Hersteller : CDE / Illinois Capacitor PHC.pdf Film Capacitors 22uF 10% tol. FILM