227AVG035MFBJ
227AVG035MFBJ Knowles / Illinois Capacitor
AVG.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Aluminium Organic Polymer Capacitors 220uF 35V 20% POLYMER/IC
auf Bestellung 2909 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 227AVG035MFBJ Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP ALUM POLY 220UF 20% 35V TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 26mOhm, Lifetime @ Temp.: 1500 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 0.532" (13.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 147.5 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.95 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
227AVG035MFBJ 227AVG035MFBJ Hersteller : Cornell Dubilier Knowles AVG.pdf Description: CAP ALUM POLY 220UF 20% 35V TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 26mOhm
Lifetime @ Temp.: 1500 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 0.532" (13.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 147.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.95 A @ 100 kHz
auf Bestellung 3240 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
227AVG035MFBJ 227AVG035MFBJ Hersteller : CDE / Illinois Capacitor AVG-2944674.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 220uF 35V 20% POLYMER/IC
auf Bestellung 49 Stücke:
227AVG035MFBJ Hersteller : Cornell Dubilier avg.pdf Cap Aluminum Polymer 220uF 35VDC 20%( 8 X 12mm) Radial 3.5mm 0.026 Ohm 2.95A 1500h 125°C