Produkte > CORNELL DUBILIER > 227AXZ016M
227AXZ016M
227AXZ016M Cornell Dubilier
axz.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier
Aluminum Electrolytic capacitors
auf Bestellung 8000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 227AXZ016M Cornell Dubilier
Description: CAP ALUM 220UF 20% 16V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 1.206Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm), Height - Seated (Max): 0.307" (7.80mm), Part Status: Active, Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 16 V, Impedance: 340 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 140 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 280 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
227AXZ016M 227AXZ016M Hersteller : Cornell Dubilier Knowles AXZ.pdf Description: CAP ALUM 220UF 20% 16V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.206Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max): 0.307" (7.80mm)
Part Status: Active
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 340 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 140 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 280 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 8000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
227AXZ016M 227AXZ016M Hersteller : CDE / Illinois Capacitor AXZ.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 220uF 16V 20%
Mindestbestellmenge: 3
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 340 mOhms