227CKE160MQW
227CKE160MQW Cornell Dubilier - CDE
CKH_CKE.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 220uF 160V 20% LYTICS/IC
auf Bestellung 2626 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 227CKE160MQW Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 220UF 20% 160V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: Bypass, Decoupling, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 1.13Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm), Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 160 V, Ripple Current @ Low Frequency: 860 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.29 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
227CKE160MQW 227CKE160MQW Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) CKH_CKE-2944644.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 220uF 160V 20% LYTICS/IC
auf Bestellung 2626 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
227CKE160MQW 227CKE160MQW Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor CKH_CKE.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 220uF 160V 20% LYTICS/IC
227CKE160MQW 227CKE160MQW Hersteller : Cornell Dubilier Knowles CKH_CKE.pdf Description: CAP ALUM 220UF 20% 160V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: Bypass, Decoupling
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.13Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm)
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 160 V
Ripple Current @ Low Frequency: 860 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.29 A @ 100 kHz
Mindestbestellmenge: 4
227CKE160MQW 227CKE160MQW Hersteller : Cornell Dubilier ckh_cke.pdf Cap Aluminum Lytic 220uF 160V 20% (16 X 31.5mm) Radial 7.5mm 1.13 Ohm 0.86A 2000h 105°C