227CKS016M
227CKS016M Cornell Dubilier Knowles
CKR_CKS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Bypass, Decoupling
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.206Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 290 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 478.5 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 19965 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 34
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 227CKS016M Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Bypass, Decoupling, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 1.206Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 290 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 478.5 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
227CKS016M 227CKS016M Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor CKR_CKS.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 220uF 16V 20%
auf Bestellung 19794 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
227CKS016M 227CKS016M Hersteller : Cornell Dubilier ckr_cks.pdf Cap Aluminum Lytic 220uF 16V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 1.206 Ohm 0.29A 2000h 85°C
Produkt ist nicht verfügbar
227CKS016M 227CKS016M Hersteller : CDE / Illinois Capacitor CKR_CKS-2944668.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 220uF 16V 20%