227KBM035M
227KBM035M Cornell Dubilier Knowles
KBM.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 905mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 7000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm)
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 80 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 455 mA @ 120 Hz
auf Bestellung 7847 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 13
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 227KBM035M Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 905mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 7000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm), Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 35 V, Impedance: 80 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 455 mA @ 120 Hz.
Weitere Produktangebote 227KBM035M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
227KBM035M 227KBM035M Hersteller : CDE / Illinois Capacitor KBM.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 220uF 35V 20% LYTICS/IC