227LBB200M2BC
227LBB200M2BC Cornell Dubilier Knowles
LBB.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 220UF 20% 200V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 753.57mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.984" (25.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.25 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.8375 A @ 10 kHz
auf Bestellung 39 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 227LBB200M2BC Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 220UF 20% 200V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 753.57mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.984" (25.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.25 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.8375 A @ 10 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
227LBB200M2BC 227LBB200M2BC Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) LBB-2944743.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 220uF 200V 20%
auf Bestellung 9 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
227LBB200M2BC 227LBB200M2BC Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor LBB.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 220uF 200V 20%
auf Bestellung 4 Stücke:
227LBB200M2BC 227LBB200M2BC Hersteller : Cornell Dubilier - CDE LBB.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 220uF 200V 20%