227SVH016MEL
227SVH016MEL Cornell Dubilier Knowles
SVH.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 220UF 20% 16V SMD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.51Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max): 0.307" (7.80mm)
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 105 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 157.5 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 227SVH016MEL Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 220UF 20% 16V SMD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 1.51Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm), Height - Seated (Max): 0.307" (7.80mm), Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 105 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 157.5 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote 227SVH016MEL
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
227SVH016MEL 227SVH016MEL Hersteller : CDE / Illinois Capacitor SVH.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 220uF 16V 20% tol. ELECTROLYTIC