227SVH025MFE
227SVH025MFE Cornell Dubilier Knowles
SVH.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 220UF 20% 25V SMD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.21Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Height - Seated (Max): 0.417" (10.60mm)
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 240 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 360 mA @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details 227SVH025MFE Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 220UF 20% 25V SMD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 1.21Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm), Height - Seated (Max): 0.417" (10.60mm), Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 240 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 360 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote 227SVH025MFE
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
227SVH025MFE 227SVH025MFE Hersteller : CDE / Illinois Capacitor SVH.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 220uF 25V 20% tol. ELECTROLYTIC