227TMA100M
227TMA100M Cornell Dubilier Knowles
TMA.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 220UF 20% 100V AXIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.512" Dia x 1.220" L (13.00mm x 31.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 678mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 430 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 645 mA @ 50 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details 227TMA100M Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 220UF 20% 100V AXIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.512" Dia x 1.220" L (13.00mm x 31.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 678mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 430 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 645 mA @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote 227TMA100M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
227TMA100M 227TMA100M Hersteller : CDE / Illinois Capacitor TMA.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 220uF 100V 20% tol. ELECTROLYTIC