228CKR035M
228CKR035M Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
CKR_CKS.pdf
Hersteller: Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 2200uF 35V 20%
auf Bestellung 4818 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 228CKR035M Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Bypass, Decoupling, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 120.6mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 2200 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.09 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.926 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
228CKR035M 228CKR035M Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CKR_CKS.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 2200uF 35V 20%
auf Bestellung 4824 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
228CKR035M 228CKR035M Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor CKR_CKS.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 2200uF 35V 20%
228CKR035M 228CKR035M Hersteller : Cornell Dubilier Knowles CKR_CKS.pdf Description: CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Bypass, Decoupling
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 120.6mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.240" (31.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2200 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.09 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.926 A @ 100 kHz