228CKS010M
228CKS010M Cornell Dubilier Knowles
CKR_CKS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Bypass, Decoupling
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 180.9mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2200 µF
Voltage - Rated: 10 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.23 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.722 A @ 100 kHz
auf Bestellung 10263 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 15
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 228CKS010M Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Bypass, Decoupling, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 180.9mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 2200 µF, Voltage - Rated: 10 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.23 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.722 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote 228CKS010M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
228CKS010M 228CKS010M Hersteller : CDE / Illinois Capacitor CKR_CKS_series-772731.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 2200uF 10V 20%