228KXM016M
228KXM016M Cornell Dubilier - CDE
KXM-2944647.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 2200uF 16V 20%
auf Bestellung 1060 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 228KXM016M Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 16V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 120.6mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 2200 µF, Voltage - Rated: 16 V, Impedance: 45 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.078 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.77 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
228KXM016M 228KXM016M Hersteller : Cornell Dubilier Knowles KXM.pdf Description: CAP ALUM 2200UF 20% 16V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 120.6mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2200 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 45 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.078 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.77 A @ 100 kHz