228LBA050M2BC
228LBA050M2BC CDE / Illinois Capacitor
LBA-2944700.pdf
Hersteller: CDE / Illinois Capacitor
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 2200uF 50V 20%
auf Bestellung 169 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 228LBA050M2BC CDE / Illinois Capacitor
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 50V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 263.75mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.984" (25.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 2200 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.5 A @ 10 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
228LBA050M2BC 228LBA050M2BC Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor LBA.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 2200uF 50V 20%
auf Bestellung 163 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
228LBA050M2BC 228LBA050M2BC Hersteller : Cornell Dubilier Knowles LBA.pdf Description: CAP ALUM 2200UF 20% 50V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 263.75mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.984" (25.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2200 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.5 A @ 10 kHz
auf Bestellung 5004 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
228LBA050M2BC 228LBA050M2BC Hersteller : Illinois Capacitor / CDE LBA%20series-553000.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 2200uF 50V 20%