Produkte > CORNELL DUBILIER > 228SAK035M
228SAK035M
228SAK035M Cornell Dubilier
sak.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier
Aluminum Electrolytic Capacitors
auf Bestellung 12600 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 200
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 228SAK035M Cornell Dubilier
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 136mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 2200 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.52 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.748 A @ 10 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
228SAK035M 228SAK035M Hersteller : Cornell Dubilier - CDE SAK.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 2200uF 35V 20%
auf Bestellung 32 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
228SAK035M 228SAK035M Hersteller : Cornell Dubilier Knowles SAK.pdf Description: CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 136mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2200 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.52 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.748 A @ 10 kHz