228SAK050M
228SAK050M CDE / Illinois Capacitor
SAK.pdf
Hersteller: CDE / Illinois Capacitor
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 2200uF 50V 20%
auf Bestellung 4365 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 228SAK050M CDE / Illinois Capacitor
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 50V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 121mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 2200 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.75 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.0125 A @ 10 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
228SAK050M 228SAK050M Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor SAK.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 2200uF 50V 20%
auf Bestellung 4263 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
228SAK050M 228SAK050M Hersteller : Cornell Dubilier Knowles SAK.pdf Description: CAP ALUM 2200UF 20% 50V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 121mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2200 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.75 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.0125 A @ 10 kHz
Mindestbestellmenge: 4
228SAK050M Hersteller : Cornell Dubilier SAK.pdf Cap Aluminum Lytic 2200uF 50V 20% (18 X 25mm) Radial 7.5mm 0.121 Ohm 1750mA 2000h 85C Bulk