229LBB035M2DG
229LBB035M2DG Cornell Dubilier Knowles
LBB.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 22000UF 20% 35V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 18.84mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm)
Capacitance: 22000 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 4.94 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 6.175 A @ 10 kHz
auf Bestellung 3304 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 229LBB035M2DG Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 22000UF 20% 35V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 18.84mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm), Capacitance: 22000 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 4.94 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 6.175 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote 229LBB035M2DG
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
229LBB035M2DG 229LBB035M2DG Hersteller : CDE / Illinois Capacitor LBB_series-553007.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 22000uF 35V 20% tol. ELECTROLYTIC