Produkte > CONXALL/SWITCHCRAFT > 23280-31PG-350
23280-31PG-350
23280-31PG-350 Conxall/Switchcraft
Mega-Con-X_Web.pdf
Hersteller: Conxall/Switchcraft
Description: CONN PLUG MALE 31POS GOLD CRIMP
Features: Backshell, Cable Clamp
Packaging: Bulk
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Black
Voltage Rating: 600V
Current Rating (Amps): 2.3A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 31
Orientation: Keyed
Operating Temperature: -40°C ~ 115°C
Fastening Type: Bayonet Lock
Termination: Crimp
Ingress Protection: Weathertight
Cable Opening: 0.510" ~ 0.560" (12.95mm ~ 14.22mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Polyamide (PA), Nylon
Primary Material: Plastic
auf Bestellung 108 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 23280-31PG-350 Conxall/Switchcraft
Description: CONN PLUG MALE 31POS GOLD CRIMP, Features: Backshell, Cable Clamp, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Black, Voltage Rating: 600V, Current Rating (Amps): 2.3A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 31, Orientation: Keyed, Operating Temperature: -40°C ~ 115°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Crimp, Ingress Protection: Weathertight, Cable Opening: 0.510" ~ 0.560" (12.95mm ~ 14.22mm), Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Polyamide (PA), Nylon, Primary Material: Plastic.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 99 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
23280-31PG-350 Hersteller : Switchcraft 0720-08340-002.pdf Conn Circular PIN 31 POS Crimp ST Cable Mount 31 Terminal 1 Port
auf Bestellung 25 Stücke:
Mindestbestellmenge: 5
auf Bestellung 44 Stücke:
Mindestbestellmenge: 4
auf Bestellung 44 Stücke:
Mindestbestellmenge: 4
auf Bestellung 78 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
23280-31PG-350 Hersteller : CONXALL 0720-08340-002.pdf Conn Circular PIN 31 POS Crimp ST Cable Mount 31 Terminal 1 Port