Produkte > CONXALL / SWITCHCRAFT > 23282-31SG-350
23282-31SG-350
23282-31SG-350 Conxall / Switchcraft
Mega-Con-X_Web.pdf
Hersteller: Conxall / Switchcraft
Standard Circular Connector MEGA-CON CBL END #20 SOLDER
auf Bestellung 50 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 23282-31SG-350 Conxall / Switchcraft
Description: CONN PLUG FMALE 31P SOLDER CUP, Features: Backshell, Cable Clamp, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Female Sockets, Color: Black, Voltage Rating: 600V, Current Rating (Amps): 2.3A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 31, Orientation: Keyed, Operating Temperature: -40°C ~ 115°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: Weathertight, Cable Opening: 0.510" ~ 0.560" (12.95mm ~ 14.22mm), Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Polyamide (PA), Nylon, Primary Material: Plastic.
Weitere Produktangebote 23282-31SG-350
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
23282-31SG-350 23282-31SG-350 Hersteller : CONXALL 0720-08340-002.pdf Conn Circular SKT 31 POS Solder Cup ST Cable Mount 31 Terminal 1 Port
Produkt ist nicht verfügbar
Features: Backshell, Cable Clamp
Packaging: Bulk
Connector Type: Plug, Female Sockets
Color: Black
Voltage Rating: 600V
Current Rating (Amps): 2.3A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 31
Orientation: Keyed
Operating Temperature: -40°C ~ 115°C
Fastening Type: Bayonet Lock
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: Weathertight
Cable Opening: 0.510" ~ 0.560" (12.95mm ~ 14.22mm)