Produkte > MINEBEAMITSUMI > 23KM-K744B
23KM-K744B
23KM-K744B MinebeaMitsumi
23km-k744b.pdf
Hersteller: MinebeaMitsumi
Hybrid Stepping Motor
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 23KM-K744B MinebeaMitsumi
Description: STEPPER MOTOR HYBRID BIPOLAR 24V, Features: Round Shaft, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 24VDC, Size / Dimension: Square - 2.220" x 2.220" (56.40mm x 56.40mm), Type: Hybrid, Termination Style: Connector, Step Angle: 1.8°, Torque - Holding (oz-in / mNm): 169.96 / 1200, Coil Type: Bipolar, Diameter - Shaft: 0.250" (6.35mm), Mounting Hole Spacing: 1.856" (47.14mm), Length - Shaft and Bearing: 0.813" (20.64mm), NEMA Frame Size: 23, Current Rating (Amps): 2 A, Coil Resistance: 2.3 Ohms, Steps per Revolution: 200.
Weitere Produktangebote 23KM-K744B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
23KM-K744B 23KM-K744B Hersteller : NMB Technologies Corporation Standardtype.html Description: STEPPER MOTOR HYBRID BIPOLAR 24V
Features: Round Shaft
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 24VDC
Size / Dimension: Square - 2.220" x 2.220" (56.40mm x 56.40mm)
Type: Hybrid
Termination Style: Connector
Step Angle: 1.8°
Torque - Holding (oz-in / mNm): 169.96 / 1200
Coil Type: Bipolar
Diameter - Shaft: 0.250" (6.35mm)
Mounting Hole Spacing: 1.856" (47.14mm)
Length - Shaft and Bearing: 0.813" (20.64mm)
NEMA Frame Size: 23
Current Rating (Amps): 2 A
Coil Resistance: 2.3 Ohms