Produkte > GRAYHILL > 24001-10S
24001-10S
24001-10S Grayhill
grhls01171-1.pdf
Hersteller: Grayhill
Rotary Switches 36 01-1-10S
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 24001-10S Grayhill
Description: SWITCH ROTARY 10POS 1A 115V, Packaging: Bulk, Contact Finish: Silver, Current Rating (Amps): 1A (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Number of Positions: 10, Termination Style: Solder Lug, Actuator Length: 7.92mm, Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia), Angle of Throw: 36°, Number of Decks: 1, Number of Poles per Deck: 1, Circuit per Deck: SP10T, Contact Material: Phosphor Bronze, Contact Timing: Shorting (MBB), Index Stops: Continuous, Depth Behind Panel: 14.68mm, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 115 V, Voltage Rating - DC: 28 V.
Weitere Produktangebote 24001-10S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
24001-10S Hersteller : Grayhill Inc. 24-Datasheet Description: SWITCH ROTARY 10POS 1A 115V
Packaging: Bulk
Contact Finish: Silver
Current Rating (Amps): 1A (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 10
Termination Style: Solder Lug
Actuator Length: 7.92mm
Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia)
Angle of Throw: 36°
Number of Decks: 1
Number of Poles per Deck: 1
Circuit per Deck: SP10T
Contact Material: Phosphor Bronze
Contact Timing: Shorting (MBB)
Index Stops: Continuous
Depth Behind Panel: 14.68mm
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 115 V
Voltage Rating - DC: 28 V