Produkte > CONXALL > 24281-31PG-300
24281-31PG-300
24281-31PG-300 CONXALL
24281-31sg-300.pdf
Hersteller: CONXALL
MEGA Connector Field Installable Connector
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 24281-31PG-300 CONXALL
Description: CONN RCPT MALE 31POS GOLD SOLDER, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Male Pins, Color: Black, Voltage Rating: 600V, Current Rating (Amps): 2.3A, Mounting Type: Panel Mount, Through Hole, Shielding: Unshielded, Number of Positions: 31, Orientation: Keyed, Operating Temperature: -40°C ~ 115°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Solder, Ingress Protection: Weathertight, Mounting Feature: Bulkhead - Front Side Nut, Flange, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Polyamide (PA), Nylon, Primary Material: Plastic.
Weitere Produktangebote 24281-31PG-300
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
24281-31PG-300 Hersteller : Conxall/Switchcraft Mega-Con-X_Web.pdf Description: CONN RCPT MALE 31POS GOLD SOLDER
Packaging: Bulk
Connector Type: Receptacle, Male Pins
Color: Black
Voltage Rating: 600V
Current Rating (Amps): 2.3A
Mounting Type: Panel Mount, Through Hole
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 31
Orientation: Keyed
Operating Temperature: -40°C ~ 115°C