Produkte > CONXALL / SWITCHCRAFT > 24281-31SG-300
24281-31SG-300
24281-31SG-300 Conxall / Switchcraft
LAB-0008.PDF
Hersteller: Conxall / Switchcraft
Standard Circular Connector MEGA-CON PANEL #20 CRIMP
auf Bestellung 191 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 24281-31SG-300 Conxall / Switchcraft
Description: CONN RCPT FMALE 31POS GOLD SLDR, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Black, Voltage Rating: 600V, Current Rating (Amps): 2.3A, Mounting Type: Panel Mount, Through Hole, Shielding: Unshielded, Number of Positions: 31, Orientation: Keyed, Operating Temperature: -40°C ~ 115°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Solder, Ingress Protection: Weathertight, Mounting Feature: Bulkhead - Front Side Nut, Flange, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Polyamide (PA), Nylon, Primary Material: Plastic.
Weitere Produktangebote 24281-31SG-300
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
24281-31SG-300 24281-31SG-300 Hersteller : CONXALL 24281-31sg-300.pdf Conn Circular SKT 31 POS ST Panel Mount 31 Terminal 1 Port
auf Bestellung 37 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
24281-31SG-300 Hersteller : Conxall/Switchcraft LAB-0008.PDF Description: CONN RCPT FMALE 31POS GOLD SLDR
Packaging: Bulk
Connector Type: Receptacle, Female Sockets
Color: Black
Voltage Rating: 600V
Current Rating (Amps): 2.3A
Orientation: Keyed
Operating Temperature: -40°C ~ 115°C