Produkte > CONXALL > 24282-31SG-300
24282-31SG-300
24282-31SG-300 CONXALL
0720-08340-002.pdf
Hersteller: CONXALL
Conn Circular SKT 31 POS Solder Cup ST Cable Mount 31 Terminal 1 Port
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 24282-31SG-300 CONXALL
Description: CONN RCPT FMALE 31P SOLDER CUP, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Black, Voltage Rating: 600V, Current Rating (Amps): 2.3A, Mounting Type: Panel Mount, Shielding: Unshielded, Number of Positions: 31, Orientation: Keyed, Operating Temperature: -40°C ~ 115°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: Weathertight, Mounting Feature: Bulkhead - Front Side Nut, Flange, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Polyamide (PA), Nylon, Primary Material: Plastic.
Weitere Produktangebote 24282-31SG-300
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Bulk
Connector Type: Receptacle, Female Sockets
Color: Black
Voltage Rating: 600V
Current Rating (Amps): 2.3A
Mounting Type: Panel Mount
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 31
Orientation: Keyed
Operating Temperature: -40°C ~ 115°C