Produkte > CORNELL DUBILIER > 245HC2450K2SM6
245HC2450K2SM6
245HC2450K2SM6 Cornell Dubilier
HC2.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier
Film Capacitor
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 245HC2450K2SM6 Cornell Dubilier
Description: CAP FILM 2.4UF 10% 450VAC CHASS, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Nonstandard, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Conduction Cooled; High Pulse, DV/DT, Termination: Threaded, Female, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Voltage Rating - AC: 450V, Height - Seated (Max): 1.201" (30.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 2.4 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 0.3 mOhms, Size / Dimension: 2.677" L x 1.189" W (68.00mm x 30.20mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
245HC2450K2SM6 245HC2450K2SM6 Hersteller : Cornell Dubilier HC2.pdf Film Capacitor
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
245HC2450K2SM6 245HC2450K2SM6 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles HC2.pdf Description: CAP FILM 2.4UF 10% 450VAC CHASS
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Dielectric Material: Polypropylene (PP)
Voltage Rating - AC: 450V
Height - Seated (Max): 1.201" (30.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2.4 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 0.3 mOhms
Size / Dimension: 2.677" L x 1.189" W (68.00mm x 30.20mm)
Produkt ist nicht verfügbar
245HC2450K2SM6 245HC2450K2SM6 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor HC2.pdf Film Capacitors 2.4uF 450VAC 200KVAR 2SM6