245HC3500K2EM8
245HC3500K2EM8 Cornell Dubilier Knowles
HC3.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 2.4UF 500VAC CHAS MT
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Dielectric Material: Polypropylene (PP)
Voltage Rating - AC: 500V
Height - Seated (Max): 2.618" (66.50mm)
Capacitance: 2.4 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 0.2 mOhms
Size / Dimension: 2.205" L x 1.189" W (56.00mm x 30.20mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 245HC3500K2EM8 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 2.4UF 500VAC CHAS MT, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Nonstandard, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Conduction Cooled; High Pulse, DV/DT, Termination: Threaded, Female, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Voltage Rating - AC: 500V, Height - Seated (Max): 2.618" (66.50mm), Capacitance: 2.4 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 0.2 mOhms, Size / Dimension: 2.205" L x 1.189" W (56.00mm x 30.20mm).
Weitere Produktangebote 245HC3500K2EM8
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
245HC3500K2EM8 245HC3500K2EM8 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE HC3.pdf Film Capacitors 2.4uF 500Vac 10% Conduction Cooled
Produkt ist nicht verfügbar
245HC3500K2EM8 245HC3500K2EM8 Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) HC3.pdf Film Capacitors 2.4uF 500Vac 10% Conduction Cooled