250NHG02B
250NHG02B Eaton - Bussmann Electrical Division
bus-iec-ds-10164-nh500voltsfuselinks.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE SQUARE 250A 500VAC/250VDC
Packaging: Bulk
Features: Indicating
Package / Case: Rectangular, Blade
Size / Dimension: 2.953" L x 2.047" W x 2.165" H (75.00mm x 52.00mm x 55.00mm)
Fuse Type: Square
Current Rating (Amps): 250A
Mounting Type: Requires Holder
Response Time: Fast Blow
Applications: Electrical, Industrial
Approval Agency: VDE
Class: NH
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 120kA
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 500 VAC
Voltage Rating - DC: 250 VDC
auf Bestellung 3 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 250NHG02B Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE SQUARE 250A 500VAC/250VDC, Packaging: Bulk, Features: Indicating, Package / Case: Rectangular, Blade, Size / Dimension: 2.953" L x 2.047" W x 2.165" H (75.00mm x 52.00mm x 55.00mm), Fuse Type: Square, Current Rating (Amps): 250A, Mounting Type: Requires Holder, Response Time: Fast Blow, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: VDE, Class: NH, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 120kA, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 500 VAC, Voltage Rating - DC: 250 VDC.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
250NHG02B 250NHG02B Hersteller : Bussmann / Eaton Eaton_bus-ele_ds_2142_nh_din_dual_indication_fuse_links.pdf Specialty Fuses 250A 500V GL/GG SIZE 2 DUAL IND.