250NHG1B-690
250NHG1B-690 Eaton - Bussmann Electrical Division
skuPage.250NHG1B-690.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: NH FUSE 250A 690V GG SIZE 1
Features: Indicating
Packaging: Bulk
Package / Case: Rectangular, Blade
Fuse Type: Square
Current Rating (Amps): 250A
Mounting Type: Requires Holder
Response Time: Fast Blow
Applications: Electrical, Industrial
Approval Agency: CE
Class: gG/gL
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 120kA
Voltage Rating - AC: 690 VAC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 250NHG1B-690 Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: NH FUSE 250A 690V GG SIZE 1, Features: Indicating, Packaging: Bulk, Package / Case: Rectangular, Blade, Fuse Type: Square, Current Rating (Amps): 250A, Mounting Type: Requires Holder, Response Time: Fast Blow, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: CE, Class: gG/gL, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 120kA, Voltage Rating - AC: 690 VAC.
Weitere Produktangebote 250NHG1B-690
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
250NHG1B-690 Hersteller : Bussmann / Eaton skuPage.250NHG1B-690.pdf Specialty Fuses NH FUSE 250A 690V gG SIZE 1