250NHG1BI Eaton - Bussmann Electrical Division
bus-iec-ds-10164-nh500voltsfuselinks.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE SQUARE 250A 500VAC RECT
Packaging: Bulk
Package / Case: Rectangular, Blade
Size / Dimension: 2.953" L x 1.575" W x 2.165" H (75.00mm x 40.00mm x 55.00mm)
Fuse Type: Square
Current Rating (Amps): 250A
Mounting Type: Requires Holder
Approval Agency: CE, VDE
Class: NH
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 120kA
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 500 VAC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 250NHG1BI Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: FUSE SQUARE 250A 500VAC RECT, Packaging: Bulk, Package / Case: Rectangular, Blade, Size / Dimension: 2.953" L x 1.575" W x 2.165" H (75.00mm x 40.00mm x 55.00mm), Fuse Type: Square, Current Rating (Amps): 250A, Mounting Type: Requires Holder, Approval Agency: CE, VDE, Class: NH, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 120kA, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 500 VAC.
Weitere Produktangebote 250NHG1BI
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
250NHG1BI 250NHG1BI Hersteller : Bussmann / Eaton Eaton_bus-ele_ds_2142_nh_din_dual_indication_fuse_links.pdf Specialty Fuses 250A 500V GL/GG Size 1