Produkte > KNOWLES NOVACAP > 2520B102K502NT
2520B102K502NT
2520B102K502NT Knowles Novacap
X7R.aspx
Hersteller: Knowles Novacap
Description: CAP CER 1000PF 5KV X7R 2520
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 5000V (5kV)
Package / Case: 2520 (6450 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.250" L x 0.200" W (6.35mm x 5.08mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.180" (4.57mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1000 pF
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 2520B102K502NT Knowles Novacap
Description: CAP CER 1000PF 5KV X7R 2520, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Voltage - Rated: 5000V (5kV), Package / Case: 2520 (6450 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.250" L x 0.200" W (6.35mm x 5.08mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.180" (4.57mm), Part Status: Active, Capacitance: 1000 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
2520B102K502NT 2520B102K502NT Hersteller : Knowles Syfer Comm_Chip_X7R_16V_10kVdc.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT Capacitor
auf Bestellung 600 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
2520B102K502NT 2520B102K502NT Hersteller : Knowles Novacap X7R.aspx Description: CAP CER 1000PF 5KV X7R 2520
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±10%
Voltage - Rated: 5000V (5kV)
Temperature Coefficient: X7R
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 1000 pF