255PHC600K
255PHC600K Cornell Dubilier Knowles
PHC.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 2.5UF 10% 600VDC AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: Low ESR, Low ESL
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 330V
Voltage Rating - DC: 600V
Capacitance: 2.5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 4.4 mOhms
Size / Dimension: 0.866" Dia x 1.811" L (22.00mm x 46.00mm)
auf Bestellung 192 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 255PHC600K Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 2.5UF 10% 600VDC AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: Low ESR, Low ESL, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 330V, Voltage Rating - DC: 600V, Capacitance: 2.5 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 4.4 mOhms, Size / Dimension: 0.866" Dia x 1.811" L (22.00mm x 46.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
255PHC600K 255PHC600K Hersteller : CDE / Illinois Capacitor PHC-2944777.pdf Film Capacitors 2.5uF 10% tol FILM