256PHB400K2R
256PHB400K2R Cornell Dubilier Knowles
PHB.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 25UF 10% 400VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Applications: High Frequency, Switching
Lead Spacing: 2.067" (52.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 275V
Voltage Rating - DC: 400V
Height - Seated (Max): 1.969" (50.00mm)
Capacitance: 25 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 3.4 mOhms
Size / Dimension: 2.264" L x 1.378" W (57.50mm x 35.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 256PHB400K2R Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 25UF 10% 400VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Applications: High Frequency, Switching, Lead Spacing: 2.067" (52.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 275V, Voltage Rating - DC: 400V, Height - Seated (Max): 1.969" (50.00mm), Capacitance: 25 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 3.4 mOhms, Size / Dimension: 2.264" L x 1.378" W (57.50mm x 35.00mm).
Weitere Produktangebote 256PHB400K2R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
256PHB400K2R 256PHB400K2R Hersteller : CDE / Illinois Capacitor PHB-2944775.pdf Film Capacitors 25uF 10% tol. FILM