25CTQ035
25CTQ035 SMC Diode Solutions
25CTQ035-45(S)(-1)%20N0024%20REV.A.pdf
Hersteller: SMC Diode Solutions
Description: DIODE ARR SCHOTT 35V 15A TO220AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 15A
Supplier Device Package: TO-220AB
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 35 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 560 mV @ 15 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 mA @ 35 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 25CTQ035 SMC Diode Solutions
Description: DIODE ARR SCHOTT 35V 15A TO220AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 15A, Supplier Device Package: TO-220AB, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 35 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 560 mV @ 15 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 mA @ 35 V.
Weitere Produktangebote 25CTQ035
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
25CTQ035 25CTQ035 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division 25CTQ%20Series.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 35V 15A TO2203
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Technology: Schottky
Supplier Device Package: TO-220-3
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1.75 mA @ 35 V