Produkte > PANASONIC > 25SVPG270M
25SVPG270M
25SVPG270M Panasonic
4322
Hersteller: Panasonic
Aluminium Organic Polymer Capacitors 25VDC 270uF 20% 5350mA
auf Bestellung 280 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 25SVPG270M Panasonic
Description: AP ALUM POLY 270UF 20% 25V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 12mOhm, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm), Height - Seated (Max): 0.472" (12.00mm), Capacitance: 270 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 267.5 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 5.35 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote 25SVPG270M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
25SVPG270M 25SVPG270M Hersteller : Panasonic Electronic Components 4322 Description: AP ALUM POLY 270UF 20% 25V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 12mOhm
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Height - Seated (Max): 0.472" (12.00mm)
Capacitance: 270 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 267.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 5.35 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Applications: General Purpose
Capacitance: 270 µF
Voltage - Rated: 25 V