25TTS12FP
25TTS12FP Vishay General Semiconductor - Diodes Division
25TTS%28FP%29.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: SCR 1.2KV 25A TO-220AB FULL-PAK
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3 Full Pack
Mounting Type: Through Hole
SCR Type: Standard Recovery
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Current - Hold (Ih) (Max): 100 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 45 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 350A @ 50Hz
Current - On State (It (AV)) (Max): 16 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 2 V
Voltage - On State (Vtm) (Max): 1.25 V
Current - Off State (Max): 500 µA
Supplier Device Package: TO-220AB Full-Pak
Part Status: Obsolete
Current - On State (It (RMS)) (Max): 25 A
Voltage - Off State: 1.2 kV
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 25TTS12FP Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: SCR 1.2KV 25A TO-220AB FULL-PAK, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3 Full Pack, Mounting Type: Through Hole, SCR Type: Standard Recovery, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Current - Hold (Ih) (Max): 100 mA, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 45 mA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 350A @ 50Hz, Current - On State (It (AV)) (Max): 16 A, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 2 V, Voltage - On State (Vtm) (Max): 1.25 V, Current - Off State (Max): 500 µA, Supplier Device Package: TO-220AB Full-Pak, Part Status: Obsolete, Current - On State (It (RMS)) (Max): 25 A, Voltage - Off State: 1.2 kV.