Produkte > APEM INC. > 2641LHA212028L0
2641LHA212028L0 APEM Inc.
Hersteller: APEM Inc.
Description: ROCKER SWITCH 2600 HIGH POWER
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 16A (AC), 15A (DC)
Mounting Type: Panel Mount, Snap-In
Circuit: DPST
Switch Function: On-Off
Operating Temperature: -20°C ~ 85°C
Termination Style: Screw Terminal
Actuator Type: Flat
Approval Agency: CSA, NF, UR, VDE
Panel Cutout Dimensions: Rectangular - 30.00mm x 22.00mm
Color - Actuator/Cap: Black
Actuator Marking: OFF ON, Vertical
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 12 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 2641LHA212028L0 APEM Inc.
Description: ROCKER SWITCH 2600 HIGH POWER, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 16A (AC), 15A (DC), Mounting Type: Panel Mount, Snap-In, Circuit: DPST, Switch Function: On-Off, Operating Temperature: -20°C ~ 85°C, Termination Style: Screw Terminal, Actuator Type: Flat, Approval Agency: CSA, NF, UR, VDE, Panel Cutout Dimensions: Rectangular - 30.00mm x 22.00mm, Color - Actuator/Cap: Black, Actuator Marking: OFF ON, Vertical, Voltage Rating - AC: 125 V, Voltage Rating - DC: 12 V.