276AXZ016M
276AXZ016M Cornell Dubilier Knowles
AXZ.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 27UF 20% 16V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Bypass, Decoupling
ESR (Equivalent Series Resistance): 9.824Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Height - Seated (Max): 0.220" (5.60mm)
Capacitance: 27 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 760 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 75 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 150 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 276AXZ016M Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 27UF 20% 16V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Bypass, Decoupling, ESR (Equivalent Series Resistance): 9.824Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm), Height - Seated (Max): 0.220" (5.60mm), Capacitance: 27 µF, Voltage - Rated: 16 V, Impedance: 760 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 75 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 150 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote 276AXZ016M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
276AXZ016M 276AXZ016M Hersteller : Cornell Dubilier Knowles AXZ.pdf Description: CAP ALUM 27UF 20% 16V SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Capacitance: 27 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 760 mOhms
Produkt ist nicht verfügbar
276AXZ016M 276AXZ016M Hersteller : CDE / Illinois Capacitor AXZ.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 27uF 16V 20% tol. ELECTROLYTIC
276AXZ016M Hersteller : Illinois Capacitor / CDE AXZ_series-553042.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 27uF 16V 20% tol. ELECTROLYTIC