2822HC60-RTR
2822HC60-RTR Eaton - Electronics Division
eaton-2822hc-high-current-brick-fuse-data-sheet-elx1147-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FUSE BOARD MOUNT 60A 72VDC 2SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 2-SMD, J-Lead
Size / Dimension: 0.299" L x 0.236" W x 0.173" H (7.60mm x 6.00mm x 4.40mm)
Fuse Type: Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Mounting Type: Surface Mount
Approval Agency: cURus, UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 1kA
Current Rating (Amps): 60 A
Voltage Rating - DC: 72 V
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 2822HC60-RTR Eaton - Electronics Division
Category: SMD Fuses - Others, Description: Fuse: fuse; 60A; 72VDC; time-lag; 7.6x6x4.2mm; SMD; reel,tape, Mounting: SMD, Type of fuse: fuse, Kind of fuse: miniature, Kind of package: reel; tape, Fuse characteristics: time-lag, Resistance: 0.78mΩ, Fuse size: 7.6x6x4.2mm, Voltage drop: 0.1V, Current rating: 60A, Rated voltage: 72V DC, Soldering temperature: 260°C / 6 s, Breaking capacity: 1kA / 72V DC; 1kA / 80V DC.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
2822HC60-RTR 2822HC60-RTR Hersteller : Eaton Electronics eaton-2822hc-high-current-brick-fuse-data-sheet-elx1147-en.pdf Surface Mount Fuses 2822 SMD high current fuse, 60A
auf Bestellung 854 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
2822HC60-RTR 2822HC60-RTR Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-2822hc-high-current-brick-fuse-data-sheet-elx1147-en.pdf Description: FUSE BOARD MOUNT 60A 72VDC 2SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 2-SMD, J-Lead
Mounting Type: Surface Mount
Approval Agency: cURus, UL
Current Rating (Amps): 60 A
Voltage Rating - DC: 72 V
auf Bestellung 1869 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
2822HC60-RTR Hersteller : EATON/BUSSMANN 2822hc.pdf Category: SMD Fuses - Others
Description: Fuse: fuse; 60A; 72VDC; time-lag; 7.6x6x4.2mm; SMD; reel,tape
Mounting: SMD
Type of fuse: fuse
Kind of fuse: miniature
Kind of package: reel; tape
Fuse characteristics: time-lag
Resistance: 0.78mΩ
Fuse size: 7.6x6x4.2mm
Voltage drop: 0.1V
Current rating: 60A
Rated voltage: 72V DC
Soldering temperature: 260°C / 6 s
Breaking capacity: 1kA / 72V DC; 1kA / 80V DC