Produkte > CORNELL DUBILIER > 301101T250JE2
301101T250JE2
301101T250JE2 Cornell Dubilier
kno300301r1.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier
Cap Aluminum Lytic 100uF 250V -10% to 50% (25.91 X 29.21mm) Radial 10.16mm 1.194 Ohm 0.68A 4000h 105°C
auf Bestellung 11 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 301101T250JE2 Cornell Dubilier
Description: CAP ALUM 250V POLAR, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +50%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 1.016" Dia (25.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.400" (10.16mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 1.194Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.212" (30.79mm), Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 680 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 990 mA @ 20 kHz.
Weitere Produktangebote 301101T250JE2
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
301101T250JE2 301101T250JE2 Hersteller : Cornell Dubilier kno300301r1.pdf Cap Aluminum Lytic 100uF 250V -10% to 50% (25.91 X 29.21mm) Radial 10.16mm 1.194 Ohm 0.68A 4000h 105°C
Produkt ist nicht verfügbar
301101T250JE2 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 300-301.pdf Description: CAP ALUM 250V POLAR
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +50%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 1.016" Dia (25.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.400" (10.16mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.194Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.212" (30.79mm)
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 680 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 990 mA @ 20 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
301101T250JE2 301101T250JE2 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 300-301.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 100uF 250V RAD ALUM