Produkte > CORNELL DUBILIER > 301R122U063GL2
301R122U063GL2
301R122U063GL2 Cornell Dubilier
300-301.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier
Cap Aluminum Lytic 1200uF 63V -10% to 75% (19.56 X 54.61mm) Radial 7.62mm 0.0825 Ohm 3.11A 4000h 105°C
Produktbewertung abgeben
Technische Details 301R122U063GL2 Cornell Dubilier
Description: CAP ALUM 1200UF 63V RADIAL TH, Packaging: Tray, Tolerance: -10%, +75%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.750" Dia (19.05mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.300" (7.62mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 82.5mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.125" (53.98mm), Part Status: Active, Capacitance: 1200 µF, Voltage - Rated: 63 V.
Weitere Produktangebote 301R122U063GL2
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
301R122U063GL2 301R122U063GL2 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles KNO_300-301_R1.pdf Description: CAP ALUM 1200UF 63V RADIAL TH
Packaging: Tray
Tolerance: -10%, +75%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.750" Dia (19.05mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.300" (7.62mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 82.5mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.125" (53.98mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1200 µF
Voltage - Rated: 63 V
Produkt ist nicht verfügbar
301R122U063GL2 301R122U063GL2 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE KNO_300-301_R1.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1200uF -10+75% 63V 2 Leads Low ESR