301R332U050GT2
301R332U050GT2 Cornell Dubilier Knowles
KNO_300-301_R1.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3300UF 50V RADIAL TH
Packaging: Tray
Tolerance: -10%, +75%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.750" Dia (19.05mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.300" (7.62mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 38.4mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.625" (92.08mm)
Part Status: Active
Capacitance: 3300 µF
Voltage - Rated: 50 V
auf Bestellung 199 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 301R332U050GT2 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3300UF 50V RADIAL TH, Packaging: Tray, Tolerance: -10%, +75%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.750" Dia (19.05mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.300" (7.62mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 38.4mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.625" (92.08mm), Part Status: Active, Capacitance: 3300 µF, Voltage - Rated: 50 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
301R332U050GT2 301R332U050GT2 Hersteller : Cornell Dubilier 300-301.pdf Cap Aluminum Lytic 3300uF 50V -10% to 75% (19.56 X 92.71mm) Radial 7.62mm 0.0384 Ohm 5.9A 4000h 105°C
auf Bestellung 7 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produkt ist nicht verfügbar
301R332U050GT2 301R332U050GT2 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor KNO_300-301_R1.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 3300uF -10+75% 50V 2 Leads Low ESR