Produkte > CNC TECH > 3020-14-0300-00-TR
3020-14-0300-00-TR
3020-14-0300-00-TR CNC Tech
3020-XX-0300-00-TR%20(9T).pdf
Hersteller: CNC Tech
Description: CONN HEADER SMD 14POS 2.54MM
Connector Type: Header
Current Rating (Amps): 3A (AC/DC)
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 14
Number of Rows: 2
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Shape: Square
Insulation Height: 0.354" (9.00mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Polyamide (PA9T), Nylon 9T
Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm)
auf Bestellung 39300 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3020-14-0300-00-TR CNC Tech
Description: CONN HEADER SMD 14POS 2.54MM, Features: Keying Slot, Pick and Place, Packaging: Tape & Reel (TR), Connector Type: Header, Current Rating (Amps): 3A (AC/DC), Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 14, Number of Rows: 2, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Copper Alloy, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: FLASH, Contact Finish - Post: Gold, Part Status: Active, Contact Shape: Square, Insulation Height: 0.354" (9.00mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Polyamide (PA9T), Nylon 9T, Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
3020-14-0300-00-TR 3020-14-0300-00-TR Hersteller : CNC Tech 3020-XX-0300-00-TR%20(9T).pdf Description: CONN HEADER SMD 14POS 2.54MM
Connector Type: Header
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 14
Number of Rows: 2
Style: Board to Cable/Wire
Insulation Color: Black
Contact Shape: Square
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
auf Bestellung 39394 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 11
3020-14-0300-00-TR 3020-14-0300-00-TR Hersteller : CNC Technology 3020-xx-0300-00-tr.pdf Conn Shrouded Header HDR 14 POS 2.54mm Solder ST SMD T/R
auf Bestellung 150 Stücke:
Mindestbestellmenge: 74
auf Bestellung 33 Stücke:
auf Bestellung 33 Stücke: